DobreJedzenie.org.pl

Blog o smacznym i zdrowym jedzeniu.

Świąteczne przejedzenie – sposoby na poprawę trawienia.

 

Przejedzenie tak dobrze znany Nam termin, szczególnie w okresie świątecznym. Nie jest ono stanem przyjemnym. Jak sobie z nim radzić? O tym już dziś! Zapraszam.

  • Ruch – podczas zwykłego spaceru po obfitym obiedzie poprawia Nam się perystaltyka jelit, a  z racji dobrego dotlenienia lepiej pracuje także układ krwionośny.
  • Ćwiczenia brzucha – wstań, nabierz powietrza i powoli wciągaj brzuch, wytrzymaj tak kilka sekund wypuść powietrze i powtórz to ćwiczenie parę razy. Ćwiczenie to pobudza krążenie w układzie trawiennym, zapobiega także „zastojom” pokarmu.
  • Herbatka ziołowa – rozgrzeje żołądek a także zawiera substancje poprawiające trawienie, na przejedzenie nie ma nic lepszego niż kubek naparu z rumianku, mięty czy dziurawca.
  • Kieliszek alkoholu – kieliszek żołądkowej gorzkiej, lampka czerwonego wina do obiadu bądź czysta wóda z pieprzem poprawiają krążenie w jelitach co za tym idzie wspomagają trawienie.
  • Gorąca herbata – najlepiej czarna i gorzka, babciny (maminy) sposób. Kubeczek herbaty rozgrzewa żołądek pobudza wydzielanie soków trawiennych a także wspomaga trawienie tłuszczów.

So, what do you think ?